fbpx
12 C
Skopje

Вестбрук ја доби битката, Харден и Хјусон војната

АКТУЕЛНО

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА Министерството за труд и социјална политика информира...

НАЈНОВО: TOЛКУ ОД УБАВОТО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА – СЛЕДУВА ГОЛЕМА ПPOМЕНА ОД УТРЕ

Утре во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Во сабота поради продор...

Рускиот астролог Василиса Володина открива: 3 хороскопски знаци кои ги чека парична добивка во март

Очигледно дека благосостојбата ги чека овие три знаци од Зодијакот оваа пролет. Проверете за што станува збор. Рускиот астролог Василиса Володина вели: 1. Можеби мислите дека...

Спасовски се огласи за ТиkТоk: Aпелирам за внимателно користење на социјалните мрежи

Апелирам за внимателно користење на социјалните мрежи. МВР од страна на Интерпол доби информација дека на профили на социјалната мрежа „Тик Ток“ во Русија...

Во дербито на ноќта во НБА, тимот на Хјусон беше подобар од Оклахома со 118:116, во натпревар каде Расел Вестрбук ја доби битката за повеќе поени од Харден, но мораше да се помири со пораз на својот тим.

Вестбрук на оваа средба постигна 49 поени, додека во спротивниот табор Џејмс Харден имаше „дабл-дабл“ учинок од 26 поени и 12 асистенции, на кои додаде и 8 скокови.

Луда завршница одиграа Детроит и Шарлот, а домаќиниот на крајот победи со 115:114. На неполна секунда до крајот и топка од страна, гостинскиот играч Белинели се обиде да си асистира од противничкиот играч, дури и погоди, но задоцни за дел од стотинката.

Индијана на домашен терен немаше проблеми победувајќи го Бруклин со 121:109, најефикасен беше Пол Џорџ со 26 поени, еден помалку од него имаше Тарнер.

Торонто ја оправда фаворитската улога над Јута славејќи со 101:93, додека Атланта беше подобра на гостувањето кај Њу Орлеанс со 94:99. Феникс победи на гостувањето кај Далас со 95:102.

И Сан Антонио продолжува да реди победи, откако беа убедливи на гостувањето кај Денвер со 99:127. Во последниот натпревар од ноќта, Портланд пред своите гледачи го совлада ЛА Лејкерс со 118:109.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Дино Мерлин прв пат за болеста: БЕВ КАКО БИЛКА

Еден од најпопуларните балкански пејачи Дино Мерлин за прв пат проговори за својата болест и како што вели дека било премногу сериозно и се...

Партијата на Љубчо Георгиевски заедно со останатите помали партии во Собранието предлага измени во изборниот Законик за една изборна единица

ВМРО-Народна партија денеска како дел од македонскиот парламент заедно со останатите помали политички партии, партиципиенти во Собранието, предлага измени во изборниот Законик, односно предлог...

МАРТ НИ ГО НОСИ СНЕГОТ ВО МАКЕДОНИЈА: УХМР со детална временска прогноза за викендов, особено подгответе се за утре!

Времето денеска е сончево со мала облачност, а од попладневните часови облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Максималната...

Заев: Имам информација кога ќе стигнат првите 3.000 вакцини ама како да кажам, ако не стигнат?

Ние секој ден очекуваме конкретна информација кога ќе стигнат вакцините. Јас сега имам информација кога ќе стигнат првите 3.000 ама како да кажам, ако...

Бил Гејтс открива до кога мисли дека ќе носиме маски

Бил Гејтс (65) ја примил втората доза од вакцината против ковид-19 пред една недела, потврди во интервју за социјалната мрежа Клабхаус. Но иако основачот на...
- Advertisement -