fbpx
-2 C
Skopje

ВИДЕО: Актерката Марго Роби стана амбасадор на хибридните автомобили на „Nissan“

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Ѕвездата од „Suicide Squad“ и „The Wolf of Wall street“, Марго Роби е новиот амбасадор на хибридните автомобили на „Nissan“. За да ја одбележи соработката со „Nissan“, Роби учевствува во кратко видео со идниот модел „BladeGlider“ во полноноќна рута на Монако Гран При.

„Nissan BladeGlider“ кој забрзува до 100 km / h за помалку од 5 секунди, е вистински предизвик за имагинација за тоа како изгледа возилото на иднината.

Марго Роби го тестира возилото на затворените улици на Монако а кон неа се приклучува и втор BladeGlider.

Во видеото актерката ги демонстрира и дрифт можностите на Nissan Blade Glider.

„Ова е навистина возбудливо време за хибридните автомобили“, вели Марго Роби. Луѓето ги избираат и претпочитаат, за да можат да придонесат за една одржлива иднина, а Nissan Blade Glider навестува како ќе изгледа иднината со интелигентните спортски автомобили.

„Револуцијата во светот на хибридните автомобили е реалност, но и факт. Како светски лидер во продажбата на хибридните автомобили, повеќе од било кога, е важно да покажеме какви се предностите на еден ваков автомобил – од енергетската ефикасност до одржлива мобилност. Со Марго како наш амбасадор ќе успееме уште побрзо да стигнеме до корисниците и да ги запознаеме со нашата порака“, вели Герет Днсмор, директорот на хибридните автомобили во Европа на „Nissan“.

https://www.youtube.com/watch?v=AdGHwotnQGc

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Неделен хороскоп: Љубовен занос за овој знак, а овој знак ќе добие голема материјална добивка

Овен 21.3-20.4. Љубов: Во никој случај не можете да го достигнете она кон што се стремите во љубовта, но барем немојте да се борите со...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...
- Advertisement -