fbpx
-3 C
Skopje

ВИДЕО: Александар Митевски и Дац ја препеаа КОМЕТАЛ ШАМПИОНЕ

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Токму на овој ден, 19 мај 2002 година Кометал Ѓорче Петров стана европски шампион! Тоа беше успех кој ја сплоти нацијата и ни донесе моменти на радост и гордост на сите.

Тогаш, пред 18 години Александар Митевски напиша песна “КОМЕТАЛ ШАМПИОНЕ” која стана химна на нашите златни девојки. Токму на овој ден, АЛЕКСАНДАР И ДАЦ решија да направат “КАРАНТИНСКА” кавер верзија заедно со дел од нашите шампионки кои пееја со нас “од дома”. Благодарност (и тогаш и сега) до семејството КОСТОВСКИ кои ги помогнаа овие успеси и моменти за паметење. Истотака до Владимир Радиќ, Вања Бојков и комплетниот стручен штаб од тоа време.

Благодарност и до сите личности кои се вклучија во изработката на видео спотот од 2002 година (кадри кои се користат во нашето видео) и до ТОМАТО продукција која го изработи тоа видео издание.

Да се потсетиме уште еднаш на тие убави времиња на нашиот некогаш ракометен шампионски клуб и на девојките кои донесоа радост за сите нас.

КОМЕТАЛ ШАМПИОНЕ – 18 години потоа

Извор: Курир

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Најнова временсka прогноза за виkендот

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со повремени сончеви периоди. Претпладне во западните делови од земјава ќе има услови за повремени врнежи од...

Најново: Во Грција ќе можат да влезат и неваkцинираните

Прочитај во продолжение Во никој случај нема да биде услов за некој да влезе во Грција, да мора претходно да прими вакцина, потенцираше министерот за...

Ви излезе жицата од градниkот – немојте да ја фрлате, секоја жена треба да го знае овој трик

Ако носите градници со жица, сигурно некогаш сте биле негрвозни откако жицата ќе ви излезе од градникот. Иако некои дами често таа жица веднаш ја...

Променила само една навиkа и ослабела 20 килограми: Дру Баримор открила како ја довела линијата до совршенство

На 45 години може да се пофали со совршена фигура, но патот до совршена линија не бил воопшто лесен, како што признава и самата. „Како...

Северина во чест на новиот претседател на САД: Слиkи кои kренаа голема прашина

Од денес САД имаат нов претседател – Џо Бајден. Последниот ден на Доналд и Меланија Трамп во Белата куќа истече и сега во неа...
- Advertisement -