8.7 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

(ФОТО) Нема да поверувате – Како изгледал министерот Венко Филипче како студент

Шармантен и неодолив, министерот за здравство Венко Филипче е фигура број еден во последниот месец во државата. Како и не би бил, кога успешно...

Најстрашната патека на светот – после карантин и тука би прошетал (ВИДЕО)

Видео снимката од планината Хуа едновставно ќе ве остави без здив. Нејзината екстремна висина е нешто кое секојдневно привлекува голем број на авантуристи. Оваа...

Полицијата на терен во Чаир, заплени три автомобили и два мотори

Полициски службеници од СВР Скопје, по претходна судска наредба, извршиле претрес во домот и други простории на 29-годишен скопјанец во населбата Чаир. При претресот во...

(ВИДЕО) Бабичката измеша ментол бомбони и Кока кола – потоа следуваше вистински хаос

Една баба се снимала како прави експеримент со Кока кола и ментол бомбони на Тик Ток, велејќи им на гледачите дека мора да види дали тоа е вистина.

„Знаете.. сум го видела ова неколкупати на различни снимки и не сум сосема сигурна дали е вистина, па само сакам да видам што ќе се случи“, вели постарата жена од снимката која се претставува како баба Сенди.

Бабата потоа земала три бомбони, но откако ја ставила едната, ерупцијата од јаглеродниот дијоксид и Кока колата завршила директно кај неа во лице.

Снимката на Ток Ток собрала речиси 5 милиони прегледи, а предизвикала и бројни реакции на Редит.

Latest Posts

(ФОТО) Нема да поверувате – Како изгледал министерот Венко Филипче како студент

Шармантен и неодолив, министерот за здравство Венко Филипче е фигура број еден во последниот месец во државата. Како и не би бил, кога успешно...

Најстрашната патека на светот – после карантин и тука би прошетал (ВИДЕО)

Видео снимката од планината Хуа едновставно ќе ве остави без здив. Нејзината екстремна висина е нешто кое секојдневно привлекува голем број на авантуристи. Оваа...

Полицијата на терен во Чаир, заплени три автомобили и два мотори

Полициски службеници од СВР Скопје, по претходна судска наредба, извршиле претрес во домот и други простории на 29-годишен скопјанец во населбата Чаир. При претресот во...

АКТУЕЛНО

(ФОТО) Нема да поверувате – Како изгледал министерот Венко Филипче како студент

Шармантен и неодолив, министерот за здравство Венко Филипче е фигура број еден во последниот месец во државата. Како и не би бил, кога успешно...

(ВИДЕО) Како бе Роналдо, на таа пара – ако сакаш, ние да собереме донации?

Карантинот и самоизолацијата ги фати буквално сите, поради што многумина се одлучија фризурата да ја направат сами, односно со помош на домашните, за да...

Вработена во поликлиниката во Чаир заразена со Ковид-19, се дезинфицира целиот објект

ОБНОВЕНО: Веста се однесува за политиклиниката во Чаир. Без намера да создадеме паника кај трудниците.  Вработена во поликлиниката во Чаир е позитивна на ковид-19. Информацијата...

Еден знак е убедливо најдобриот сопруг во хороскоп

Како сопруг, Бикот ги има најдобрите особини од сите знаци на Зодијакот. Тој е нежен, добродушен и верен и никогаш нема да го занемари...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.