12 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Бесплатен концерт на пензионери во автобус на ЈСП – заборавија каде се наоѓаат

На социјалната мрежа Твитер се појави видео на кое се гледа како пензионерите во автобус на ЈСП со бројот 65-в, пеат стара народна македонска песна.

На видеото тие ги пеат стиховите од песната „По друм одам мајче“, а под видеото на Твитер пишува:

„Се вклучуваме директно во ЈСП 65в, ма какво возење со Вучич какви глупости..!!!“

Нема што, ЈСП и се е можно, особено со пензионери.

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.