fbpx
-1 C
Skopje

ВИДЕО: Д-р Жан Митрев во чест на својот роденден со донација за пациентката од Полска

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Втора шанса во животот ѝ даде хуманста на Полјачката Јустина од беровско Русиново. По болничкиот третман и клиничките испитувања што беше гест на хуманост од болницата на д-р Жан Митрев , Јустина празниците ги помина дома со својот сопруг.

Беровската снаа од Полска, освежена, во друштво на својот сопруг ја дочека новата донација од болницата „Филип Втори“, во храна, облека, хигиенски средства.

„Во чест на роденденот на д-р Жан Митрев ви донесовме донација од храна, облека, лекови за да понатаму ова да ви биде поттик за да продолжите со животот“, изјави Ирена Николова, Специјална болница Филип Втори – по повод роденденот на д-р Жан Митрев.

Сопругот на Јустина, Славчо Мадевски од Берово, му го честиташе роденденот на д-р Жан Митрев, со желби за здравје, но и благодарност за неговата хуманост.

Од специјалната болница „Филип Втори“ информираат дека Јустина која на крајот од минатата година беше прифатена на лекување во болницата “Филип Втори“, продолжи да биде мисија на д-р Жан Митрев и неговиот тим и по завршувањето на хоспитализацијата. За време на медицинското испитување и хоспитализација било  констатирано дека Јустина имала мозочни засегања, како и почетна фаза на деменција, иако е некарактеристично за нејзината 45-годишна возраст.

Извор: Тв Стар

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Неделен хороскоп: Љубовен занос за овој знак, а овој знак ќе добие голема материјална добивка

Овен 21.3-20.4. Љубов: Во никој случај не можете да го достигнете она кон што се стремите во љубовта, но барем немојте да се борите со...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...
- Advertisement -