fbpx
10 C
Skopje

(ВИДЕО) Дали и е време за пензија: Меркел се сопна и падна од бината

АКТУЕЛНО

Германската канцеларка Ангела Меркел уште еднаш се најде во незгодна ситуација, откако качувајќи се на бината се сопна и падна, а сето тоа беше забележано од камерите.

Таа пред германската јавност се обрати на Берлинската конференција за мултилатерална трговија и дигитална безбедност.

При својот говор најпрво се пошегува дека не ги забележала скалите, но и тоа како следниот пат ќе внимава и ќе ги искористи правилно.

Се поставува прашањето, дали е време за пензија на канцеларката Меркел. Видеото во продолжение:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -