24 C
Skopje

Ве молиме да донираме: Плачеше, моли за јадење: Му било срам да каже дека со денови не бил јаден (Видео)

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

ФБ статус: Апелирам до сите граѓани за помош. Се работи за Славчо Јованов од Велес. Дојде на врата,плачеше,моли за јадење…

Му било срам да каже,со денови не бил јаден…Комшија ми е,во иста зграда живееме. Ве молам кој колку може да донира храна и средства за хигиена. Споделувајте!

Да бидеме луѓе, сe вели во објавата на социјлната мрежа Фејсбук.

Апелирам до сите граѓани за помош!!Се работи за Славчо Јованов од Велес.Дојде на врата,плачеше,моли за јадење…Му било срам да каже,со денови не бил јаден…Комшија ми е,во иста зграда живееме..Ве молам кој колку може да донира храна и средства за хигиена Споделувајте!!!!!Да бидеме луѓе!!!!!

Posted by Габриела Рогужарова on Friday, April 10, 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -