17 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Рано е да се препорача како мерка – Вакцинираните со БСЖ се поотпорни на Ковид-19

Постојат претпоставки дека лицата кои што ја примиле БСЖ вакцината се поотпорни на корона вирусот. Ова денеска ги истакна доктор Владимир Микиќ од Институтот за...

Вакцинираните со БСЖ се поотпорни на Ковид-19 – рано е да се препорача како мерка

Постојат претпоставки дека лицата кои што ја примиле БСЖ вакцината се поотпорни на корона вирусот. Ова денеска ги истакна доктор Владимир Микиќ од Институтот за...

(ВИДЕО) Домашно пилешко гиро од рернa

Кога станува збор за гиро, најлесно е да се јавите и да си нарачате готово гиро кое ќе биде превкусно.

Но, оние кои се љубители на подготовка на месо, секако дека повеќе сакаат сами да си го испечат како во вистинска гиралница.

За среќа, постои начин да си направите гиро без специјални апаратчиња, само треба сочните парчиња пилешко да ги наредите на стапчиња за печење и да ги ставите во рерна, а потоа да ги сечкате ситно.

Додатоците ги бирате сами, лепчето може да биде тортиља или гиро лепче и да уживате во ручек со најблиските.

Потребни состојки:

10 парчиња пилешки гради, 4 чашки јогурт, ½ лимон

Исечкан магдонос, зачини по желба, 1 кромид, 12 тортиљи (по желба зависно од количината)

Додатоци:

Помфрит, Домати, Марула, Пиперка, Кромид

Начинот на подготовка погледнете го во видеото:

Brochette kebab

Brochette kebab ! le kebab à la maison 🙂

Posted by Chefclub on Friday, January 26, 2018

Latest Posts

Рано е да се препорача како мерка – Вакцинираните со БСЖ се поотпорни на Ковид-19

Постојат претпоставки дека лицата кои што ја примиле БСЖ вакцината се поотпорни на корона вирусот. Ова денеска ги истакна доктор Владимир Микиќ од Институтот за...

Вакцинираните со БСЖ се поотпорни на Ковид-19 – рано е да се препорача како мерка

Постојат претпоставки дека лицата кои што ја примиле БСЖ вакцината се поотпорни на корона вирусот. Ова денеска ги истакна доктор Владимир Микиќ од Институтот за...

АКТУЕЛНО

Вакцинираните со БСЖ се поотпорни на Ковид-19 – рано е да се препорача како мерка

Постојат претпоставки дека лицата кои што ја примиле БСЖ вакцината се поотпорни на корона вирусот. Ова денеска ги истакна доктор Владимир Микиќ од Институтот за...

Страшна вест од Кочани: Едно лице ја загуби битката со корона вирусот

Едно лице од Кочани, ја загуби битката со корона вирусот, потврдуваат за „Слободен Печат“ официјални избори од Општина Кочани односно градоначалникот Николчо Илијев. Веста ја...

Во соседството за карантин се користат мигрантски центри и шатори, во Македонија хотели и пансиони

Освен што се пред сериозен предизвик да го обезбедат јавното здравје дома, државите во оваа светска пандемија на коронавирусот се исправени и со извелкување...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.