fbpx
1 C
Skopje

(ВИДЕО) Доцна во ноќта огромна несреќа – изгоре кафулето „Фонтана“

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Доцна во ноќта изгоре кафулето „Фонтана“ кое се наоѓа кај трговскиот центар „Мавровка“. Според видеата на социјалните мрежи, може да се забележи дека пожарот го уништи целосно кафулето.

Пожарна екипа веднаш излезе на терен, при што пожарот е локализиран.

Пожар

Скопје вечерва, пожар кафулето Фонтана

Posted by А позитив on Thursday, April 30, 2020

Повеќе информации се очекуваат во текот на утрешниот ден.

Zjarr i madh ka shpërthyer te Q.T “Mavrovasja”

Zjarr i madh ka shpërthyer te Q.T “Mavrovasja” (VIDEO)Një zjarr i madh në afërsi të Qendrës Tregtare “Mavrovasja”. Nuk dihet ende shkaqet e shpërthimit të zjarri, ndërsa mund të shihet se nga zjarri janë përfshirë edhe disa lokale.

Posted by Tv Shenja on Thursday, April 30, 2020

Во живо ова го пренесуваше ТВ21 на својот Фејсбук профил:

Zjarr i madh në QT "Mavrovasja", digjen disa lokale, zjarrëfikësit lokalizojnë flakët!

Posted by TV21 on Thursday, April 30, 2020

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Германија воведе нови построги правила за влез

За земјите со особено голем број инфекции, меѓу кои е и нашата, или со опасни мутации – од недела важат построги правила за влез...

Несекојдневна сообракајka во Скопје: Велпсипедист преазил пешаk, па избегал

Во текот на вчерашниот ден во 14: 10 часот во Скопје на улица „50-та Дивизија“ велосипед управуван од засега непознато лице кое го напуштило...

Кои хороскопски знаци се најкомпатибилни?

Одредени карактеристики од хороскопските знаци ни кажуваат на кој начин ќе функционираат два знаци во една врска па затоа тие можат да бидат корисни...

Зeмјотрес во Aлбанија, почувствуван и во југозападниот дел на Македонија

Земјотрес со јачина од 3,1 степен, се случи попладнево во Албанија. Земјотресот се случил во 14:08 часот по локално време, а бил почувствуван и...

Сeстратa нa Тоше 14 години прави една иста работа на овој ден од овој детаљ на роденденската торта ќе ви надојдат солзи (Фoто)

Да беше жив денеска најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески ќе наполнеше 40 години. Како и секоја година ова е еден од двата најтажни денови...
- Advertisement -