22 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

ВИДЕО: Ефикасен трик со кој ќе ги исчистите белите патики и ќе изгледаат како нови

Пристигнаа пролетните температури и конечно можеме да ги соблечеме чизмите и да ги извадиме удобните патики.

Белите патики се неизоставен дел во пролетта, но со оглед на тоа дека често се валкаат, мораме многу да внимаваме.

За среќа, постои едноставен трик со кој може да ги исчистите.

Доволно е на белата гума да нанесете паста за заби и со стара четка да протриете.

После тоа со валжно марамче или мокра крпа избришете ја пастата.

Погледнете:

Latest Posts

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.