23 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Филипче: На денот на изборите ќе биде безбедно да се гласа-строгиот протокол и неговата имплементација се наша должност и одговорност

Министерот за здравство Венко Филипче во денешното видео обраќање истакна дека во изминатите четири месеци тој и неговите колеги во Комисијата за заразни болести...

КОЛЕВ: ЗАЕВ, МИЦКОСКИ И АХМЕТИ ДА СЕ ОТКАЖАТ ОД ПРАТЕНИЧКИТЕ ИЛИ ПРЕМИЕРСКИТЕ ПЛАТИ И БЕНЕФИЦИИ

Граѓанско Демократската Унија (ГДУ) ги повикува кандидатите на СДСМ, ВМРО – ДПМНЕ и ДУИ да го следат примерот на нашите кандидати и доброволно да...

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

(ВИДЕО) Фан на Аца Лукас му „фрли“ 50 евра на настап – реакцијата на пејачот ќе ве остави без збор

Каде и да се појави и да најави настап, Аца Лукас прави хаос, буквален хаос во пубиката, каде секојпат е недоволно широко и нема место за сите негови фанови.

Така било и во Франкфурт, Германија, каде од публиката се обиделе да му дадат и бакшиш од 50 евра. Многу пејачи веројатно би ги земале, но не и Аца.

Неговата реакција е вистински хит на интернет. Откако неговиот обожавател му ги „фрли“ парите на клавијатурата, тој му ги врати „во лице“.

Аца не се купува така, сине мој.

Latest Posts

Филипче: На денот на изборите ќе биде безбедно да се гласа-строгиот протокол и неговата имплементација се наша должност и одговорност

Министерот за здравство Венко Филипче во денешното видео обраќање истакна дека во изминатите четири месеци тој и неговите колеги во Комисијата за заразни болести...

КОЛЕВ: ЗАЕВ, МИЦКОСКИ И АХМЕТИ ДА СЕ ОТКАЖАТ ОД ПРАТЕНИЧКИТЕ ИЛИ ПРЕМИЕРСКИТЕ ПЛАТИ И БЕНЕФИЦИИ

Граѓанско Демократската Унија (ГДУ) ги повикува кандидатите на СДСМ, ВМРО – ДПМНЕ и ДУИ да го следат примерот на нашите кандидати и доброволно да...

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.