fbpx
13.8 C
Skopje

ВИДЕО: Го соблече дуксерот во живо на ТВ, а под него имаше маица од ликот на Груевски зад решетки во затвор

АКТУЕЛНО

Еден од членовите на здружението за истражување, анализи и развој „Зелена лупа – Скопје“ на синоќешното гостување во ТВ Алфа, при дебата ја соблече кошулата, под која имаше маица со ликот на Никола Груевски, кој стои зад решетки во затвор.

Дел од денешната жешка дебата на ТВ Алфа…

Posted by Ване Цветанов on Tuesday, September 25, 2018

Во емисијата Цветанов порачува дека Договорот со Грција, односно глас ЗА во недела е глас за затвор на криминалците, а со одлука да се бојкотира, значи спас од одговорност на криминалците.

„Играта со референдумот и бојкотот е тоа. Да бидат спасени криминалците од одговорност. Пробуваат на кукавички начин да одат на варијантата бојкотирам“, изјави Цветанов.

Тој подоцна извади и маица „Бојкотирам“ за која порача дека е само за бришање под во ТВ Алфа.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -