fbpx
12.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Гореше во Автокоманда- се запали камион кај „Алкалоид“

АКТУЕЛНО

Скопските пожарникари вечерва интервенираа во населбата Автокоманда каде се запалил камион, објави 24 Инфо.

Според очевидци, запалениот камион е кај последната станица на автобусот „бр.2“ спроти фабриката „Алкалоид“.

Пожарот е локализиран, но од Противпожарната бригада уште се на терен и немаат информации за опожареното возило и причините за опожарувањето.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -