fbpx
6 C
Skopje

(ВИДЕО) Хрватскиот новинар со изјава за Македонија која го запали Балканот – што ќе кажете вие

АКТУЕЛНО

И ако во Македонија веќе години наназад не се одржува квизот „Кој сака да биде милионер“, не е таква ситуацијата и во Хрватска, каде веќе години и години наназад јавноста може да следи еден неверојатен квиз со многу забава и знаење.

Она што е интересно за македонската јавност е прашањето поврзано со нас.

-Што е „продукт“ од состанокот на Преспанско езеро во јуни 2018 година. Во понудените одговори ја имаше и Северна Македонија, која натпреварувачката лесно ја одбра.

Но, коментарот на Тарик Филиповиќ после тоа беше доста интересен, слушнете во продолжение:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -