fbpx
15 C
Skopje

(ВИДЕО) Интересна ситуација на емисија во живо: Гостин го заборави името на водителката

АКТУЕЛНО

На дебата на ТВ24, во емисијата со новинарката Душица Мрѓа, дојде до еден интересен момент кој е главен на социјалните мрежи во последните 12 часа.

Станува збор за тоа што еден од гостите го погреши името на Душица, нарекувајќи ја Марија, при што новинарката се одлучи да ги прекине двајцата гости.

Во студиото беа министерот за администрација и информатичко општество Дамјан Манчевски, кој при една кавга со генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, Душица ја нарече Марија.

-Јас бев таму, јас бев таму лично и госпоѓа Марија беше таму за жал..

https://twitter.com/Semir_k11/status/1200160279193149440

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -