21 C
Skopje

(ВИДЕО) Интересна ситуација на емисија во живо: Гостин го заборави името на водителката

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

United Group, сопственикот на Тотал ТВ, го презеде бугарскиот Vivacom

United Group, водечки телекомуникациски и медиумски оператор во Југоисточна Европа, во чиј состав во Македонија функционира Тотал ТВ, денес го објави завршувањето на...

На дебата на ТВ24, во емисијата со новинарката Душица Мрѓа, дојде до еден интересен момент кој е главен на социјалните мрежи во последните 12 часа.

Станува збор за тоа што еден од гостите го погреши името на Душица, нарекувајќи ја Марија, при што новинарката се одлучи да ги прекине двајцата гости.

Во студиото беа министерот за администрација и информатичко општество Дамјан Манчевски, кој при една кавга со генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, Душица ја нарече Марија.

-Јас бев таму, јас бев таму лично и госпоѓа Марија беше таму за жал..

https://twitter.com/Semir_k11/status/1200160279193149440

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Делчевските пожарникари безбедно симнаа маче од кров

Успешно заврши интервенцијата на Територијалната противпожарна единица од Делчево која денес симна маченце кое два дена било качено на кров и неможело да се...

Заев со порака до Ахмети: Треба да се има бројки за премиер

По конститутивната седница во македонското собрание свое обраќање до јавноста имаше претседателот на СДСМ Зоран Заев. Тој на денешната пресконференција рече дека ќе ги...
- Advertisement -