fbpx
4 C
Skopje

ВИДЕО: Јувентус со една нога во следната рунда, Севилја подобра од Лестер

АКТУЕЛНО

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА Министерството за труд и социјална политика информира...

НАЈНОВО: TOЛКУ ОД УБАВОТО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА – СЛЕДУВА ГОЛЕМА ПPOМЕНА ОД УТРЕ

Утре во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Во сабота поради продор...

Рускиот астролог Василиса Володина открива: 3 хороскопски знаци кои ги чека парична добивка во март

Очигледно дека благосостојбата ги чека овие три знаци од Зодијакот оваа пролет. Проверете за што станува збор. Рускиот астролог Василиса Володина вели: 1. Можеби мислите дека...

Спасовски се огласи за ТиkТоk: Aпелирам за внимателно користење на социјалните мрежи

Апелирам за внимателно користење на социјалните мрежи. МВР од страна на Интерпол доби информација дека на профили на социјалната мрежа „Тик Ток“ во Русија...

Комплетирани се првите осминафинални натпревари во Лигата на Шампионите, во двете последни средби, Јувентус го совлада Порто, додека Севилја беше подобра од Лестер.

Во Португалија, тимот на Јувентус го совлада домаќинот Порто со 0:2. Се беше полесно за „Старата дама“, откако Телес доби исклучување на средина од првиот дел. Во второто полувреме Алегри ги погоди замените, па Пјаца и Алвеш постгинаа голови за убедлива предност пред реваншот во Торино.

https://rutube.ru/video/49d99134a839e803b20ccf0b38c825d8/?ref=logo

Севиља успеа пред своите гледачи да го совлада англискиот шампион Лестер со 2:1. Кореа промаши пенал за домаќините, но Сарабиа го отвори резултатот во вториот дел. Напаѓачот се извади за промашениот пенал, па Кореа во 62. минута зголеми на 2:0. Надеж за прогрес во следната рунда на „лисиците“ им даде голот на Варди во 73. минута, по одличната асистенција на Дринквотер.

https://rutube.ru/video/35825ec6039a86501d7b2ccea85bca5b/?ref=logo

Осминафинале, први натпревари:
Манчестер Сити 5:3 Монако
Реал Мадрид 3:1 Наполи
Бенфика 1:0 Борусија Дортмунд
Баерн Минхен 5:1 Арсенал
Порто 0:2 Јувентус
Севилја 2:1 Лестер
ПСЖ 4:0 Барселона
Леверкузен 2:4 Атлетико Мадрид

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ЈА СТРЕСЕ И МАКЕДОНИЈА: Земјотрес со јачина од 5,9 степени според Рихтер ја погоди нашата соседна земја Грција

Прочитај повеќе во продолжение на текстот Земјотрес со јачина од 5,9 степени според Рихтер во 18:38 часот е регистриран на 31 километaр од Лариса, а...

Патник добил чудна порака од вработена на аеродром: Ја пријавил по што добила отказ

Работничка во обезбедувањето на њујоршкиот аеродром добила отказ бидејќи на еден патник му дала со рака напишана порака “Грд си”. Инцидентот се случил во јуни,...

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА Министерството за труд и социјална политика информира...

Која е „крвната група“ на која припаѓа Македонија?

Од 1998 година па се до ден денешен сите Влади без исклучок во својата програма ветуваат европска иднина на државата. Почнувајќи од владата на...

Сакате шарена градина? Во март се сади ова цвеќe

Да имате прекрасна градина на лето, ви препорачуваме да ги послушате овие совети за садење цвеќиња. Бројни билки се садат во март, а тоа се...
- Advertisement -