20 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Синот на градоначалникот од Облешево-Чешиново: Пријатели, сакам да споделам битна информација со вас

Пријатели, сакам да споделам многу битна информација со вас пошто некои работи се излезени од контрола! Јас, мојот брат Андреј и мојата девојка Љупка Додева...

(ФОТО) „Погребајте ме во ова“ – Актерката за возрасни Миа Калифа со скандалозна објава

Популарната актерка за возрасни, Миа Калифа на социјалните мрежи сподели објава, која многумина остави без збор и немаа убави зборови како коментар за целата...

(ВИДЕО) Како Коби се опрости од фановите, со солзи во очите: Што да кажам? Мамба се одјавува

Боли веста, повеќе го нема Коби Брајант меѓу живите. Замина во вечноста. Се навраќаат неговите успеси, потези, достигнувањата и што уште не. Само повеќе да боли и потешко да се прими целата вест.

Брајант загина во хеликоптерска несреќа, заедно со него била и неговата 13-годишна ќерка Џана Мариа-Оноре Брајант, не е познат се уште идентитетот на другите лица.

На социјалните мрежи врие од видеа поврзани со Црната мамба, прекар под кој сите го препознаваа Коби. Едно од видеата е поврзано со неговото пензионирање, нешто што многу тешко им падна на сите љубители на кошарката, особено НБА.

Во присуство на неговото семејство и полн „Стејплс Центар“, Брајант се збогува со солзи во очите и едноставно прашува: “Што да кажам? Мамба се одјавува“. И нормално, како за крај – бакнеж кон сите.

Боли, навистина боли.

Мамба

Како Коби Брајант се прости од навивачите – на својот последен натпревар во дресот на ЛејкерсMamba, out. 🐍🖤🙏🏽

Posted by А позитив on Sunday, January 26, 2020

Latest Posts

Синот на градоначалникот од Облешево-Чешиново: Пријатели, сакам да споделам битна информација со вас

Пријатели, сакам да споделам многу битна информација со вас пошто некои работи се излезени од контрола! Јас, мојот брат Андреј и мојата девојка Љупка Додева...

(ФОТО) „Погребајте ме во ова“ – Актерката за возрасни Миа Калифа со скандалозна објава

Популарната актерка за возрасни, Миа Калифа на социјалните мрежи сподели објава, која многумина остави без збор и немаа убави зборови како коментар за целата...

АКТУЕЛНО

Анализа: Ќе ја добие ли ЕУ политичката битка со КОВИД-19?

Вакцината за КОВИД-19 ќе го донесе новиот политички победник во светот. Зошто политички, а не само научен?   Затоа што политиката претставува суштествен поим со...

(ВИДЕО) Прекрасна емоција: Аплауз за Мила во детската клиника

Многу мила, една мала Мила! Денес и на оваа прекраснотија и велиме збогум и се гледаме кога ќе пораснеш голема девојка, кога ќе станеш...

Синот на претседателот позитивен на корона вирус – тој му упати моќна порака

Данило Вучиќ, синот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ е примен на Инфективна клиника поради коронавирус. Дека Данило е болен, соопшти лично српскиот претседател преку...

Тажна вест: Родилка не ја издржа борбата со корона вирусот, бебето е во добра состојба

Најновата вест е пренесена од страна на Министерството за здравство. Министерството за здравство со големо жалење ја информира јавноста дека предмалку почина родилката позитивна на...

(ВИДЕО) Градоначалникот раскажа: Направив тестови во две приватни болници – резултатите беа различни

Тој за Канал 5 вели дека се чувствува добро и е без симптоми. Иста е состојбата и со неговата сопруга. Двајцата се тестирале откако...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.