fbpx
5 C
Skopje

ВИДЕО: Казни за Катица Јанева и Фатиме Фетаи во висина од по 2.000 евра

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Денес се одржа судењето за нарачаните „шлаканиците“ за Жерновски, а уште пред самиот почетокот на рочиштето, в.д. претседателката на Основен суд Скопје 1, Татјана Михајлова ги казни двете специјални јавни обвинителки, Катица Јанева и Фатиме Фетаи со по 2.000 евра, поради како што вели таа непочитување на судот.

Обвинителката Фатиме Фетаи од судот побара да се изјасни зошто снимките не биле доставени внатре од судењето, а извештајот што судијката го испратила го нарече интелектуален фалсификат, затоа што не бил точен.

Откако судијката Татјана Михајлова и го одзеде зборот на Фетаи и напомна дека нема елементарно почитување кон судот, ја казни со 1000 евра, а потоа истото се случи и со Катица Јанева.

Од страна на Фатиме Фетаи беше возвратено дека судијката нема елементарно познавање на правото, додека Јанева и кажа дека само заслужува да го носи името судија, но не и в.д. претседател на Судот.

ВИДЕО: A1ОН

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -