fbpx
21.8 C
Skopje

ВИДЕО Ќе се изненадите кога ќе видите колку пораснал: Еве како изгледа Станоје од Монтевидео денес!

АКТУЕЛНО

Поминаа осум години од филмот „Монтевидео“. Во тоа време, многу актери се сменија, се омажија, се оженија, некои само остареле, а малиот Станоје порасна во голем дечко.

Предраг Васиќ откри што се променило сето ова време и што луѓето денеска му велат кога ќе го сретнат на улица.

“За осум години се запишав на факултет, втора година од глума, работам во театарот, пуштив брада, малку пораснав”, рече младиот актер и објасни што му велат луѓето кога ќе го сретнат на улица.

“Мислев дека брзо ќе ме заборават, но не е така, луѓето ме препознаваат, ми кажуваат дека сум пораснал. Неодамна една жена ми кажа дека неколку пати плачела поради мене”, рече Предраг.

Младиот актер Предраг Васиќ, миленикот на регионалната публика од филмот „Монтевидое, Бог те видео“, ја добил главната улога во спотот „Немој да знојиш технику“ , со кој нишкото хип – хоп дуе Стерео Банана на шеговит начин прикажува каква би била српската верзија на филмот “Trainspotting”.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -