18 C
Skopje

[ВИДЕО] Кој прв до плоштад: автомобил, автобус или велосипед?

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

United Group, сопственикот на Тотал ТВ, го презеде бугарскиот Vivacom

United Group, водечки телекомуникациски и медиумски оператор во Југоисточна Европа, во чиј состав во Македонија функционира Тотал ТВ, денес го објави завршувањето на...

Тимот на млади конзервативци при конзерватив МК (www.Conservative.mk) спроведе акција за видовите превоз до центарот на градот. Тие, почнувајќи во исто време со 3 различни камери се упатија кон „плоштад Македонија“. Од видеото, јасно може да се забележи дека со велосипед се стигнува за 13:10 минути, што претставува скоро двојно побрзо од превозот со автобус или автомобил. Покрај тоа, велосипедот не испушта штетни материи, нема бучава и е најбрзо средство за превоз. Изборот е јасен, користете го велоспиедот како превозно средство до вашето работно место, факултет или училиште. Тоа е единствениот начин како може да бидеме во чекор со Европа во однос на свесност за здрава животна средина. Големо ДА за #велоскопје! #conservatives #ecology #greens

ЦЕЛОТО ВИДЕО ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ТУКА:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Со изведба на одбрани арии отворено јубилејното 60. „Охридско лето“

Охрид од вечерва до 30 август ги живее своите 28 дена возбуда што ги носи Фестивалот „Охридско лето“. Со познати арии во изведба на...

СЗО ја повика Русија да ги следи меѓународните насоки во производството на вакцина против ковид-19

Светската здравствена организација ја повика денеска Русија да ги следи меѓународните насоки во производството на вакцина против ковид-19, откако оваа земја рече дека ќе...
- Advertisement -