fbpx
38.8 C
Skopje

ВИДЕО: Крајно скандалозно – со крампоните му стапна на ребрата

АКТУЕЛНО

Денеска предвреме беше одигран натпреварот од 31. коло во француското првенство, помеѓу екипите на ПСЖ и Анжер, кој го победија со 2:1.

На овој натпревар стрелци за победниците беше Мбапе, кој постигна два брзи гола во 16 и 25 минута, но сенка на натпреварот беше потегот на Тијаго Мота во 16. минута.

Тој во обид да дојде прв до топката, во борба со противнички играч, безобразно стапна врз неговите ребра со крампоните, тоа за среќа помина со помали гребаници кај играчот на Анжер, а можеше да биде причина и за пукање на неколку ребра.

Извор: СпортКлуб

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -