4 C
Skopje

(ВИДЕО) Љубов која не се купува: Родителите ја уклучиле правосмукалката, погледнете што направило кучето за бебето

АКТУЕЛНО

Кучето и човекот – љубов која живее стотици години. Факт е дека во друштво на животни, секое дете при растење ќе биде опкружено со многу среќа и љубов.

Ова шармантно мало куче по име Екичи ја дочекал својата малечка „сестра“, и сега е најгорд на светот. Тој сериозно ја презел улогата на постар „брат“ што му била доделен од сопствениците и на секој начин го штити бебето, понекогаш дури и прсниматедна интересна ситуација.

Тие ја вклучиле правосмукалката, кучето прво се исплашило, потоа брзо отишло кај бебето, го гушнало да ја заштити додека правосмукалката работела и зуела.

Бишоните се идеални за дресирање и секогаш се подготвени да ги задоволат сите со цел да стекнат љубов и внимание.

Тие се природно пријателски настроени и најсреќни се кога се со семејството, и многу сакаат да си играат. Тие потекнуваат од Танериф и некогаш биле циркуска атракција, а денес се меѓу најпопуларните раси на кучиња во светот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Сведоштво: Ако ја знаете голготата на болните од корона ќе знаете зошто има толку многу починати

Ако воопшто сте се запрашале зошто имаме толку голем број на заболени, како и огромна смртност, доволно е само да прашате некој од пациентите...

Нови 640 случаи на Ковид-19, 2,634 тестирања се последните резултати во државата

Нови 640 случаи на заразени со коронавирусот 2 634 тестирања, 12 лица починати и 143 пациенти оздравени, е билансот од претходното деноноќие. Починатите 12...
- Advertisement -