30 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Мицкоски од Василево: СДСМ требаше малку повеќе да работат наместо да крадат

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 4, Александар Николоски ја посетија општината Василево. При...

Д-р Сашко Николов: Голем респект за борците и пензионерите на нашето општество

Голем респект за борците и пензионерите на нашето општество. Тие се нашето знаење, тие ни даваат мудрост, тие се столбот на нашето општество. Почит према...

Спасовски до младите: Следува рекордна младинска поддршка, вашите раце се потребни да ја доизградиме Европа дома

Испраќам порака: Новата развојна економија носи шанси за вас младите и ве прави столб на овој процес со којшто Европа ја носиме дома –...

ВИДЕО: Македонска делегација на форумот на најголемата десничарска организација во светот, ИДУ

Деновиве ќе се одржи форум и настан на најголемата центар-десно & десно политичка групација во светот, ИДУ/IDU – International Democrat Union.

Европските и светски конзервативци заедно со Европската народна партија и останатите десни и центар-десни групации од Европа, Африка, Азија, Јужна и Северна Америка ќе бидат дел од IDU Forum 2019 во Вашингтон.

Домаќин партија: Републиканската партија на САД.
Партнери: Интернационален републикански институт, Конрад Аденауер, ЕПП, АКРЕ/ЕКР, FACEBOOK, како и многу други.

Основачи на ИДУ се светски десничарски великани како Џорџ Буш стариот, Маргарет Тачер, германската конзервативна легенда од ЦДУ/ЦСУ Хелмут Кол и Жак Ширак. Моментален претседател е канадскиот премиер до 2016, Стивен Харпер, познат во светските десничарски кругови како еден од предвоцниците на идеологијата на Прагер/Prager U.

Погледнете го видеото на Стефан Василевски, дел од делегацијата на европските и светски конзервативци.

IDU Forum 2019 Washington D.C.

Деновиве ќе се одржи форум и настан на најголемата центар-десно & десно политичка групација во светот, ИДУ / IDU. Европските и светски конзервативци заедно со Европската народна партија и останатите десни и центар-десни групации од Европа, Африка, Азија, Јужна и Северна Америка ќе бидат дел од IDU Forum 2019 во Вашингтон.Домаќин партија: Републиканската партија на САД.Партнери: Интернационален републикански институт, Конрад Аденауер, ЕПП, АКРЕ/ЕКР, FACEBOOK, како и многу други.Од 🇲🇰 Македонија ќе има неколку претставници.#ЦентарДесно до #Десно

Posted by Conservative.mk on Tuesday, December 3, 2019

Latest Posts

Мицкоски од Василево: СДСМ требаше малку повеќе да работат наместо да крадат

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 4, Александар Николоски ја посетија општината Василево. При...

Д-р Сашко Николов: Голем респект за борците и пензионерите на нашето општество

Голем респект за борците и пензионерите на нашето општество. Тие се нашето знаење, тие ни даваат мудрост, тие се столбот на нашето општество. Почит према...

Спасовски до младите: Следува рекордна младинска поддршка, вашите раце се потребни да ја доизградиме Европа дома

Испраќам порака: Новата развојна економија носи шанси за вас младите и ве прави столб на овој процес со којшто Европа ја носиме дома –...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.