fbpx
23.8 C
Skopje

ВИДЕО: Македонскиот клуб ја освои титулата во Австралија и во соблекувална прослави со „Бисер балкански“

АКТУЕЛНО

На три кола до крајот во четвртата лига север на државата Викторија, македонскиот клуб Лалор Слога Јунајтед го осигура првото место и шампионската титула за 2018 година.

Во дербито на колото против вториот Даребин Јунајтед, Лалор Слога одигра 1:1 што беше доволно да направи недостижна предност од 10 бода.

После натпреварот фудбалерите славеа во соблекувалната. Ја пееја „Бисер балкански” и со многу емоции го прославија пласманот во повисок натпреварувачки ранг.

Фудбалерите на Лалор Слога шампионската титула ја прославија со Бисер Балкански

Фудбалерите на Лалор Слога шампионската титула ја прославија со Бисер Балкански.

Posted by SBS Macedonian on Saturday, August 11, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -