15 C
Skopje

(ВИДЕО) МекГрегор го „реши“ Серон за 40 секунди

АКТУЕЛНО

И Апасиев се огласи за Палчо: Ќе формираме наша црвена милиција

По немилиот настан со Љупчо Палевски – Димитар Апасиев се огласи на фејсбук: Ја не се сеќавам у време на Грујо вака со шипки и...

Груби со најава: Владатa ќе разгледа дали да субвенционира вработување на албанците и граѓани од други помали етнички заедници

Во синоќешното гостување емисијата „Клик плус“, вицепремиерот Артан Груби најави дека Владата ќе ја разгледува можноста за субвенционирање на приватните компании кои ќе вработат...

Премиерот Заев со владина делегација во дводневна посета на Атина

Конференцијата на угледниот магазин „Економист“ како тркалезна маса со Владата на Грција и учесници од регионот, оваа година е посветена на темата „Европа: Зајакнување...

Контроверзниот Конор МекГрегор имаше спектакуларно враќање на големата сцена во Ултимејт-фајт серијата (УФЦ) и тоа против Доналд Серон кого го среди за 40 секунди на мечот во Лас Вегас.

Ова за лудиот Ирец беше прва борба по 15 месеци и поразот од Хабиб Нурмагомедов (окмтомври 2018 година), па така силно, мотивирано влезе во истата и не му даде никава шанса на противникот.

Конор едноставно го „изеде“ Серон и беше пресреќен поради што на ваков доминантен начин се врати во УФЦ за разлика од навивачите кои беа разочарани што пресметката заврши во првата рунда.

За оваа победа, дуел со со каубојот Серон, 31-годишниот МекГрегор ќе заработи најмалку 3 милиони долари. Воедно со триумфот ѕверот од Даблин стана прв борец кој победил со нокаут во три различни тежински категории.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Врие од полиција – МВР ја бара Горде, здувна ли?

Новинарот Фуркан Салиу вечерва сподели интересен фејсбук статус во кој вели МВР многу по внимателни со Јанкуловска. Патроли поставени на секој излез во зградата кај...

Тежок cкандaл ги потpeсе Битола и Битолската болница (ФОТО)

Вработена во битолската болница со дрски навреди и ужасни зборови кон ликот и делото на Гоце Делчев. Таа е медицинска сестра, но и портпарол...

Ковачев: Делечев е роден во град со мнозинство Бугари во Кукуш, родителите му биле Бугари, учел во бугарско училиште, тој е Бугарин

Гоце Делечев е роден во град со мнозинство Бугари во Кукуш, мајка му и татко му биле Бугари ја почитувале бугарската црква, учел во...

Невестата ја откажа свадбата, поради СКАНДАЛОЗНОТО барање на неговите родители

Една невеста донесе тешка одлука и ја откажа венчавката откако нејзиниот татко го откри барањето што семејството на нејзиниот партнер и го постави зад...

Дали вашата коса брзо се масти? Овие можат да бидат главните причини

Ако имате проблем со мрсна коса и чувствувате дека морате да ја миете секој ден, веруваме дека ќе се препознаете себеси во овие навики. Повеќето...
- Advertisement -