fbpx
2.8 C
Skopje

ВИДЕО: МИГРАНТ ОД МАЛИ СПАСИ ДЕТЕ И СТАНА ПОЧЕСЕН ГРАЃАНИН НА ПАРИЗ

АКТУЕЛНО

Мигрантот од Мали, Мамаду Гасама на 22 години стана почесен граѓанин на Париз и доби француско државјанство, откако во саботата херојски спаси бебе, кое висеше на зграда во главниот град на Франција. Погледнете го херојскиот потег на младиот Гасама.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -