fbpx
5 C
Skopje

ВИДЕО: „Мито е Тито“ – Тетоважа која ја коментира цела Македонија

АКТУЕЛНО

„Мито е Тито“. Овој текст стои под тетоважата на фан на Митко Јанчев, кој го истетовирал неговиот лик.

Видеото кое се појави на социјалните мрежи има илјадници прегледи и повеќе споделувања, а засега не се знае идентитетот на фанот на Јанчев кој решил и да го истетовира на телото.

Без разлика на партиските определби, јасно е дека во Кавадарци сите го сакаат или во најмала рака го почитуваат Јанчев, поради се што има направено за Кавадарци во неговиот мандат, но и претходно.

Огромен е бројот на луѓе кои добиле финансиска или било каква помош и поддршка од Митко, па оваа тетоважа и не е за чудење, бидејќи веројатно некој ја направил во знак на благодарност.

Mito e Tito !!!🐸🐸🐸

Posted by Bullfrog Tattoo Studio on Wednesday, November 6, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -