5.5 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Цел град се крена на нозе: Тројца деца останаа без татко поради вируусот, а мајка им е во болница

За трите деца од 16, 14 и 9 години кои останале сами дома во станот кога нивниот 45. годишен татко го загубиил животот поради...

Прашање до љубителите на математика: Одговорот напишете го во коментар (Фото)

Математика претставува логички строго изучување на теми, како: квантитет, структура, простор и промена. Исто така, математиката е збир од знаења кој претставува предмет на...

(ВИДЕО) Трогателна исповед: Пациентка ја напушти Клиниката во Скопје, па излезе во јавност и откри како го победила корона вирусот

На емисијата „360 степени“ беше прикажана една поинаква содржина, за прв пат во Македонија преку видео се огласи излекуван пациент од корона вирусот. Станува...

(ВИДЕО) Млада мајка од Прилеп очајно бара помош и спас за своето најмило чедо

Aлександра и Оливер Ристески од Прилеп се млади родители кои изминатите 5 месеци се борат за животот на своето бебенце Бисера

“Скоро 5 месеци без одредена диjaгноза, од еден оддел на друг без никаков интерес и посебен третман, за ваков случај. Здравството треба да се труди да истражува како да и се помогни, а не да ја остава на милост и не милост сама да се бори со антибиотик по нивни вкус”, со овие зборови младата мајка ја опишува сторијата за нивното чедо на својот Фејсбук профил.

Вчера Александра одново напиша и сподели видео од преслатката Бисера:

“Еве ја мојата БИСЕРА! Моето “ТЕШKO БOЛHO” бебенце со свои ТРИ килограми кое преживea вapичела во утpoбата, еднаш зocтер, два пати зocтер.. Кое поради виpyc и бактepиja е симнато на интензивна и ставено на апapaти на кои не беше кога се роди..

Извадено од апapaти и продолжува да се бopи со низа пpoблеми.. Моментално со две бактepии и два виpycи, интpaxocпитални.. ОВА бебенце се бopи како лyдо да пpeживee.. А некој се запнал да докажува дека јас како мајка не прифаќам дека бебето ми е болно. Абе овие пет месеци седам и гледам секакви Чуда и мизepии бе.. Гледам како ме одминуваат и чекаат повторно бебето да западни за да реагираат?
Простете, Известени сте сите.. Ќе биди и СВЕТОТ ИЗВЕСТЕН, бидејќи нели моето бебе е ЕДНО НА ИЛЈАДА ВО СВЕТОТ. На моето бебе му треба нега и таа нега ќе му ја ОВОЗМОЖАМ. Не ми е дозволено да барам второ мислење алооо.. Некој ми ги затвора вратите..

Ама господ ИМА, А ТОА НЕ СТЕ ВИЕ! СЕ МОЛИ СЕКОЈ ШТО ИМА БИЛО КАКВИ КОНТАКТИ ДА МИ ПОМОГНИ ДА НАЈДАМ СООДВЕТНА НЕГА ЗА МОЕТО БЕБЕ И ТОА ВО КЛИНИКИ НАДВОР ОД МАКЕДОНИЈА. САКАМ ВТОРО МИСЛЕЊЕ И ЌЕ ГО ДОБИЈАМ!!СПОДЕЛЕТЕ!”, пишува Александра.

Еве ја мојата БИСЕРА! Моето "ТЕШКО БОЛНО" бебенце со свои ТРИ килограми кое преживеа варичела во утробата, еднаш зостер, два пати зостер.. Кое поради вирус и бактерија е симнато на интензивна и ставено на апарати на кои не беше кога се роди.. Извадено од апарати и продолжува да се бори со низа проблеми.. Моментално со две бактерии и два вируси, интрахоспитални.. ОВА бебенце се бори како лудо да преживее.. А некој се запнал да докажува дека јас како мајка не прифаќам дека бебето ми е болно.Абе овие пет месеци седам и гледам секакви Чуда и мизерии бе.. Гледам како ме одминуваат и чекаат повторно бебето да западни за да реагираат? Простете, Известени сте сите.. Ќе биди и СВЕТОТ ИЗВЕСТЕН, бидејќи нели моето бебе е ЕДНО НА ИЛЈАДА ВО СВЕТОТ. На моето бебе му треба нега и таа нега ќе му ја ОВОЗМОЖАМ. Не ми е дозволено да барам второ мислење алооо.. Некој ми ги затвора вратите.. Ама господ ИМА, А ТОА НЕ СТЕ ВИЕ!СЕ МОЛИ СЕКОЈ ШТО ИМА БИЛО КАКВИ КОНТАКТИ ДА МИ ПОМОГНИ ДА НАЈДАМ СООДВЕТНА НЕГА ЗА МОЕТО БЕБЕ И ТОА ВО КЛИНИКИ НАДВОР ОД МАКЕДОНИЈА. САКАМ ВТОРО МИСЛЕЊЕ И ЌЕ ГО ДОБИЈАМ!! Споделете! 🙏🙏🙏

Posted by Aleksandra Aleksoska on Monday, February 24, 2020

Latest Posts

Цел град се крена на нозе: Тројца деца останаа без татко поради вируусот, а мајка им е во болница

За трите деца од 16, 14 и 9 години кои останале сами дома во станот кога нивниот 45. годишен татко го загубиил животот поради...

Прашање до љубителите на математика: Одговорот напишете го во коментар (Фото)

Математика претставува логички строго изучување на теми, како: квантитет, структура, простор и промена. Исто така, математиката е збир од знаења кој претставува предмет на...

(ВИДЕО) Трогателна исповед: Пациентка ја напушти Клиниката во Скопје, па излезе во јавност и откри како го победила корона вирусот

На емисијата „360 степени“ беше прикажана една поинаква содржина, за прв пат во Македонија преку видео се огласи излекуван пациент од корона вирусот. Станува...

АКТУЕЛНО

(ВИДЕО) Трогателна исповед: Пациентка ја напушти Клиниката во Скопје, па излезе во јавност и откри како го победила корона вирусот

На емисијата „360 степени“ беше прикажана една поинаква содржина, за прв пат во Македонија преку видео се огласи излекуван пациент од корона вирусот. Станува...

Тие се најопасна група – познато е кој најлесно го шири корона вирусот

Според едно од најновите истражувања објавено на вебстраната на Светскиот економски форум, треба да се свесни за тоа дека постои голем број на луѓе...

Убаво – стојат до министерот и со знаковниот јазик прават 6.000 глуви и наглуви лица да се информираат за коронавирусот

Секојдневните важни информации за опасностите и за справувањето со корона вирусот редовно доаѓаат и до околу 6.000 глуви и наглуви лица во Македонија. Сето...

Венко Филипче го демантира Христијан Мицкоски: Не треба да се шират лаги, која му е целта на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ?

Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека државата...

Порака на Македонка од Италија: Бесчувствителни станавме како луѓе и ние сме од крв и месо – потребни сме си едни на други во...

Многу наши Македонци во моментиве се наоѓаат во Италија која е една од најпогодените земји од вирусот со кој се бори целиот свет. На социјалните...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.