fbpx
14 C
Skopje

ВИДЕО: Младенците едвај ја чекаа својата свадба, а во црква ги дочека непријатно изненадување

АКТУЕЛНО

Покрај тоа што во црквата имало поплава, еден пар од Филипините ништо не успеа да го спречи тој ден да се венча.

Филипини се борат со страшни поплави откако тој регион беше погоден од тајфун, носејќи големо невреме и големи врнежи од дожд.

Меѓутоа, ниту тоа невреме на младенците не им го расипа најубавиот ден во животот.

Како што може да се види на видеото, невестата среќно чекореше низ водата кон олтарот и својот иден сопруг.

Ни водата не ги спречи да се венчаат тој ден.

Wet wedding

Wet Wedding: Couple marry despite flooded church as heavy rains batter Philippines

Posted by RT on Sunday, August 12, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -