fbpx
9 C
Skopje

ВИДЕО: Награди „Херои на ВМРО“ за претставниците на ДУИ и ДПА

АКТУЕЛНО

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...

Форумот на млади на движењето БЕСА денес одлучи да им додели награди „Херои на ВМРО“ на двете лица кои што според нив, придонеле најмногу за резултатот на ВМРО.

„Денеска сме тука пред музејот на ВМРО “Али Ахмети”, кој го именувавме така пред некое време, со тоа што на оваа културна институцијаа да и посветиме уште две важни артефакти за овој музеј, и генерално, за историјата на ВМРО.

Така, поради нивниот голем придонес за заштита на ВМРО, на Никола Груевски, Јохан Тарчуловски и Сашо Мијалков, поддршка која се изрази особено во состаноците на Државната Изборна Комисија, кога на коалицијата Преродба со БЕСА и беа земени две пратеници и кои и се дадоа на ВМРО, ние – форумот на млади на Движењето БЕСА – одлучивме да ги им доделиме награди „Херои на ВМРО“ двете лица кои најмногу придонесоа за овој резултат на ВМРО.

Тие се Сухби Јакупи – претставник на ДУИ во ДИК и Бедредин Ибрахими – претставник на ДПА во ДИК. Верувам дека на овој начин музејот на ВМРО „Али Ахмети“ ќе се збогати и со две важни артефакти, додека на ВМРО ќе и биде чест што нејзини заштитници не се само Македонците, туку и некои така наречени Албанци“, се вели во соопштението на БЕСА.

https://www.youtube.com/watch?v=Bpqmsu6u9IQ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Tвитер koментар: Кога ќе му кренеш на Мишко на фиксен, првото прашање му е дома си?

Вчера во медиумите одекна веста дека поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, по кого беше распишана меѓународна потерница, сам се појави во Обвинителството...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...
- Advertisement -