19 C
Skopje

(ВИДЕО) Најубавата случка од Водици доаѓа од Охрид – наместо крст извади прстен за саканата

АКТУЕЛНО

И Апасиев се огласи за Палчо: Ќе формираме наша црвена милиција

По немилиот настан со Љупчо Палевски – Димитар Апасиев се огласи на фејсбук: Ја не се сеќавам у време на Грујо вака со шипки и...

Груби со најава: Владатa ќе разгледа дали да субвенционира вработување на албанците и граѓани од други помали етнички заедници

Во синоќешното гостување емисијата „Клик плус“, вицепремиерот Артан Груби најави дека Владата ќе ја разгледува можноста за субвенционирање на приватните компании кои ќе вработат...

Премиерот Заев со владина делегација во дводневна посета на Атина

Конференцијата на угледниот магазин „Економист“ како тркалезна маса со Владата на Грција и учесници од регионот, оваа година е посветена на темата „Европа: Зајакнување...

Се огласи момчето кое Федерер го удрил со тениско топче во лицето: „Јас чекам 14 години извинување, а Новак е дисвалификуван“

Веста која што деновиве ја подигна јавноста на нозе е дисквалификaцијата на Новак Ѓоковиќ од УС Опен. Да ве потсетиме, српскиот ас случајно ја погоди...

Оваа година Водици во Македонија го одбележаа различни ситуации, во некои градови имаше убави приказни, додека пак во други настани кои не треба ниту да се коментираат.

Во Штип, повеќе минути се влечеа за крстот, во Пробиштип мораше да се фрли друг крст, откако првиот по потрага од 40 минути не беше пронајден. Во Валандово трипати се фрлаше крстот, откако првичного фатија луѓе кои не биле пријавени.

Васе Панчовски го фати крстот во Делчево, а наградата телевизор од спонзорот Зегин се одлучи да ја донира на фамилија на која тоа им е потребно.

Херојот веројатно е од Охрид – кој на саканата и подари прстен од езерото. Сите скокнаа по крстот, но дечково имал друг намери, па наместо крст извади свршенички прстен.

Девојката се изненади и првично реагираше како во шок – подоцна ја прифати понудата и кажа ДА.

Со среќа и вечна нека им биде љубовта.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

И Апасиев се огласи за Палчо: Ќе формираме наша црвена милиција

По немилиот настан со Љупчо Палевски – Димитар Апасиев се огласи на фејсбук: Ја не се сеќавам у време на Грујо вака со шипки и...

Откако ја поставија „турата кај Атиџе“ на „Групер“ – Се јави и „Ина Многуфина“ со остар коментар

На Групер пред некој ден осамна нова понуда – Организирана пешачка тура до домот на Атиџе Муратова, ѕвездата од филмот ,,Медена земја”, од селото...

Спремајте пасошите, следната недела одлука за зелено светло за преку граница

Земјите од регионот, следната недела се очекува конечно да одлучат за слободен премин на границата. Иако ставот на здравствените власти беше ист и минатата...

„НЕ Е ТОЛКУ ГЛУПАВА“- Еве како Дарко Лазиќ одговори за тоа дали ѝ верува на свршеницата (ВИДЕО)

Пејачот Дарко Лазиќ во вторникот вечерта настапи пред камерите на „Задруга 4“, каде направи забава за учесниците и гледачите, а пред тоа застана пред...
- Advertisement -