8.4 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Оро во време на корона вирус (ВИДЕО)

Препораките поради корона вирусот се - 1,5 до 2 метри е потребно растојане меѓу луѓето, бидејќи токму тоа е една од најопасните можности за...

И тоа ни се случи: Со лажни флешери сакале да избегнат полициска контрола за време на полициски час

Две лица се приведени во полициската станица Чаир откако со лажни флешери се обиделе да избегнат полициска контрола. Според информациите што ги објавија дел од...

ВИДЕО: Необична глетка на замрзнатиот Дунав

Замрзнатиот Дунав е необична глетка во сите земји низ кои реката поминува. Мразот на водите причини огромни проблеми на локалните власти. Бугарија, Романија, Унгарија го забранија превозот по Дунав. Властите во Братислава дури користеа мразокршач. Дунав е една од најважните речни артерии на Европа се користи за пренос и испорака на големи количини на стоки.

https://www.youtube.com/watch?v=94MAbKgZ3x4

https://www.youtube.com/watch?v=QDV2ln-jX98

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=isORFeBQq5Y

Latest Posts

Оро во време на корона вирус (ВИДЕО)

Препораките поради корона вирусот се - 1,5 до 2 метри е потребно растојане меѓу луѓето, бидејќи токму тоа е една од најопасните можности за...

И тоа ни се случи: Со лажни флешери сакале да избегнат полициска контрола за време на полициски час

Две лица се приведени во полициската станица Чаир откако со лажни флешери се обиделе да избегнат полициска контрола. Според информациите што ги објавија дел од...

АКТУЕЛНО

Ако не се реагира на време, Кочани може да биде ново Куманово – истокот пред сериозен тест

Новите шест случаи на лица од Кочани заразени од коронавирусот беа повод градоначалникот на Општина Кочани Николчо Илијев да свика итна седница на Општинскиот...

Путин не дозволува да му се прекрши зборот: Доктор заврши зад решетки поради корона вирусот

Руските власти ја уапсија претседателката на независниот синдикат на лекарите, Анастасија Василиева. Таа го критикувала малиот официјален број на заразени со корона вирусот во...

(ФОТО) Нема да поверувате – Како изгледал министерот Венко Филипче како студент

Шармантен и неодолив, министерот за здравство Венко Филипче е фигура број еден во последниот месец во државата. Како и не би бил, кога успешно...

(ВИДЕО) Како бе Роналдо, на таа пара – ако сакаш, ние да собереме донации?

Карантинот и самоизолацијата ги фати буквално сите, поради што многумина се одлучија фризурата да ја направат сами, односно со помош на домашните, за да...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.