fbpx
8 C
Skopje

(ВИДЕО) Никола Груевски веќе два месеци е зад решетки – Заев треба да собере храброст да го врати во Македонија

АКТУЕЛНО

Во продолжение порачува дека се очекува само Заев да собере храброст и да го испорача Груевски назад во Македонија.

Никола Сандуловиќ е претседател на Републиканската странка во Србија, а истиот тврди дека екс-премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски веќе два месеци е упасен.

Остатокот од интервјуто, Сандуловиќ го посвети на Александар Вучиќ со наркоман, додаде дека е сериозно болен и дека наводно има сида, а самиот тој и знае кој го заразил.

Погледнете го видеото и проценете сами дали има вистина во сето тоа:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -