fbpx
32.8 C
Skopje

ВИДЕО: Ова не е фудбал дефинитивно – најлошиот обид во историјата на фудбалот за пенал

АКТУЕЛНО

Сведоци сме биле на број манипулативни потези во светскиот фудбал, но меѓу нив секогаш има некој наш најдобар избор на таква ситуација.

Интересна случка имаше на натпреварот во Чиле, каде играчот Жан Манесез, реши во самиот финиш од средбата, да падне во казнениот простор на противникот, тоа судијата да го „проголта“ и после тоа, со реализиран пенал, неговата екипа Универсидад, да ја однесе победата.

Но мора да се признае, нерешителноста на играчот во одреден период, е секогаш најголема кочница за уверлив пад пред очите на судиите.

Извор: СпортКлуб

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -