fbpx
-6 C
Skopje

ВИДЕО: Песната од која ве лазат морници крие многу тажна и несреќна приказна – слушајќи ја доаѓаат солзи на очите

АКТУЕЛНО

Екс премиерот Љубчо Георгиевски: Заев радикално влегол во зближување со Бугарија и за тоа треба да се награди македонската влада со почеток на преговорите...

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 изјави дека во Бугарија секој става акцент на нешто повеќе. „Таму има големо негативно...

Љубчо Георгиевски: Бугарите немаат чувство за тоа што се случува кај нас, ветото е одземање на перспективата не само на Македонците

Љубчо Георгиевски вечерва во „Клик Плус“ ја коментираше изјвата на Али Ахмети дека „Албанците треба да застанат рамо до рамо со Македонците“ за спорот...

Јоци: Со доаѓањето на Мухамед Зекири во СДСМ, се испиша нова страница во партијата која претходно трпеше низа порази

Со доаѓањето на Мухамед Зекири во СДСМ, се испиша нова страница во партијата која претходно трпеше низа порази - ,,едно општество за сите". Се...

Првиот човек на МВР потврди: Спасовски вели дека полицискиот час е опција доколку се случи да има прогрес на пандемијата

Досега не е прелдожена мерка што ќе значи толкава рестрикција – полициски час, затоворање на државата. Дали е тоа опција во наредниот период –...

Пејачката Кели Кларксон ја напишала оваа песна кога имала само 16 години за да го исфрли целиот бес, болка и депресија од себе. Нејзините родители се развеле кога имала само 6 години, но тоа не било најстрашното нешто. Младата Кели морала да се справи со фактот што нема да ги гледа нејзините брат и сестра кои нејзиниот татко ги одвоил од неа.

Веќе долги 12 години кога ќе ја чуеме песната „Because of you” од Кели Кларксон не’ полазуваат морници или ни се насолзуваат очите. Постои нешто во таа песна. Објавена е пред 12 години, но настанала многу порано и крие навистина потресна приказна која пејачката дури неодамна ја откри.

Пејачката Кели Кларксон ја напишала оваа песна кога имала само 16 години за да го исфрли целиот бес, болка и депресија од себе. Нејзините родители се развеле кога имала само 6 години, но тоа не било најстрашното нешто. Младата Кели морала да се справи со фактот што нема да ги гледа нејзините брат и сестра кои нејзиниот татко ги одвоил од неа.

Во песната „Because of you” која, како што еднаш изјави, ја напишала само за половина час, го изразила своето разочарување и бес кои ги чувствува кон нејзиниот татко. Поради него се плаши од врзување, но не сака да плаче бидејќи тоа го потсетува на него…

Откако песната ја виде светлината на денот, таа направи толкава бура, која веднаш ја крена на првите места на светските топ листи.

Дури 11 години подоцна Кели одлучила да напише и продолжение на баладата и да ѝ даде некој среќен крај. Тоа го направи со песна која повторно ја посвети на нејзиниот татко, кој сакал да се врати во нејзиниот живот кога постигнала светски успех и заработила пари за тој да може да ги искористи.

Покрај тоа, Кели им ја посветила новата песна и на сопругот и нејзиното дете кои ѝ помогнале да ја надмине несигурноста која ѝ ја всадил нејзиниот татко уште кога била мала.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Вакцината против ковид ќе биде задолжителна за сите што сакаат да летаат со авион

Извршниот директор на авиокомпанијата „Квантас“ (Qantas), Алан Џојс, изјавил дека луѓето кои ќе сакаат да летаат со нивната компанија, ќе мора да докажат дека...

Joванka не беше единствената љубов на Тито: Еве во кој бил заљубен маршалот

Во Социјалистичка Федеративна Република Југославија денеска се славело Ден на младоста и роденденот на претседателот Јосип Броз Тито. За политичките потези на поранешниот лидер...

Банките ќе ги исплаќаат пензиите од 26 ноември

На денешната седница Владата ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за месец ноември 2020 година и го задолжи Фондот на пензиското...

100 илјади долари за еден биткоин? Инвеститорите очекуваат златна треска

Биткоинот да расте пет пати годишно и да достигне 100 000 американски долари? Звучи скоро скандалозно, но ова е реална прогноза на некои големи...

Why is Switzerland the best country in the world?

What makes Switzerland such a good country? They are rich Depending on whose estimates you trust, Switzerland ranks eighth or ninth in the world when...
- Advertisement -