fbpx
21.8 C
Skopje

ВИДЕО: Планинарите на Кајмакчалан се бореле со ветер од 150 километри на час

АКТУЕЛНО

СНИМКА ОД ИНСТАГРАМ ОБЈАВЕНА ВЧЕРА ПОПЛАДНЕ

28-годишната Калина Велевска заедно со уште еден планинар, 35-годишниот Александар Миновски, загинаа по бурата која ги зафатила на планината Ниџе. Најверојатно, од силниот ветер паднале во дол по што на лице место починале.

View this post on Instagram

#150kmph #minus20C #GodHelpUs

A post shared by Vlado Bosnjakovski (@vlado_ftw) on

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -