fbpx
7 C
Skopje

ВИДЕО: Побара „пет минути насамо“ со силувачот на своите три ќерки, па настана вистински хаос во судницата

АКТУЕЛНО

Шилегов: Мементо парк за дислокација на спомениците

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска на прес конференција истакна дека неговиот став кон „Скопје 2014“ е непроменет, како и дека му се...

Спасовски : Тоа што го прави ВМРО ДПМНЕ е чисто лицемерие , страв и бегство од пораз , но тоа е нивен проблем

Ние рековме дека ќе одиме со чесна понуда за сите изборни процеси, Сашко Николов е таа чесна понуда и ние излегуваме пред граѓаните без...

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Рандал Маргрејвс побара „пет минути насамо“ со сексуалниот злоупотребувач осуден на 175 години затвор.

Таткото на три ќерки сексуално злоставувани од страна на Лари Насер се обиде да го нападне поранешниот американски лекар на гимнастичарскиот тим за време на неговото сослушување во судницата во Мичиген.

Две ќерки на Рандал Маргрејвс што туку сведочеа кога Маргрејвс од судијката Џенис Канингам побара време насамо со поранешниот лекар.

-Ќе побарам од вас како дел од казната да ми дадете пет минути во заклучена соба со овој демон, рече Маргрејвс, кој има трета ќерка, која исто така била злоставувана додека била под грижа на Насер, пренесе Гардијан.

Кога судијката одби, Маргрејвс одмавна со главата кон Насер и го нарече „кучкин син“. Додека другите се смееја во судницата, судијката го предупреди Маргрејвс за неговиот говор. Потоа, тој се нафрли врз лекарот.

Обезбедувањето на судот брзо го совлада Маргрејвс на земја. Насер истовремено беше изведен од судницата.

Насер веќе е осуден на 175 години затвор на посебно сослушување минатата недела и на 60 години за поседување на слики со злоставувани деца во 2017 година. Расправата оваа недела се фокусира на однесувањето на Насер во гимнастичкиот клуб Твистарс во Мичиген.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Зоран Заев се прости од Баге: ТАЖНА ВЕСТ – силно ме погоди веста за омилениот другар за неговите пријатели, Благоја Стефановски Баге

Премиерот Заев на својот фејсбук приофил се прости од поранешниот министер за култура, актер и долгогодишен театарски работник Благој Стефановски – Баге кој вчера...

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ извика “да живее Зоран Заев”: Се огласи и Костадинов

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за надворешни работи, портпаролот на опозициската партија, Димче Арсовски направи лапсус и викна „Да живее Зоран Заев“. По...

Резултатите за изминатите 24 часа: Дури 2824 луѓе биле тестирани, позитивни се 1100

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2824 тестирања, а регистрирани се 1100 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-439, Куманово-56,...

Цеца не можеше да се воздржи: Внукот Жељко ја доведе до солзи

Хит на Интернет... Светлана Цеца Ражнатовиќ секој слободен момент го поминува со внукот Жељко и ужива со него, а што прават и како се забавуваат...

Koга е безбедно да се гледате со другите луѓе откако ќе прележите Kовид-19 – оваа грешка речиси никој не ја прави

Се разболувате. Поминуваат неколку дена, и за среќа почнувате да се чувствувате подобро. Дали е во ред тогаш повторно да започнете да се гледате...
- Advertisement -