fbpx
13.8 C
Skopje

ВИДЕО: Погледнете ја последната емисија на бугарскиот историчар Божидар Димитров

АКТУЕЛНО

Погледнете ја последната емисија на познатиот бугарски историчар, цитиниран најмногу во Македонија, Божидар Димитров, кој почина денеска по кратко боледување. Димитров освен долгогодишен директор на бугарскиот Национален историски музеј, беше министер за кратко време во првата Влада на Борисов и имаше емисии за историја, во етерот на државната телевизија БНТ и приватната ТВ+

 

Погледнете го видеото од последната емисија на Димитров за ТВ+

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=ivYDEV2wYyo

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -