9 C
Skopje

ВИДЕО: Полицаец носи КОРОНАВИРУС – КАЦИГА додека ги запира граѓаните – ако излезете уште еднаш, јас ќе влезам

АКТУЕЛНО

Полицаец во Индија користи многу креативен начин на вршење на својата должност. Имено, тој ги запира граѓаните со коронавирус-кацига со цел да им укаже дека ова е навистина сериозна состојба во која сите мораме да бидеме одговорни и да седиме дома.

Рајеш Бабу, полицаец од градот Ченаи, носи кацига чиј шлем е прекриен со црвени рогови со тркалезни врвови и изгледа како микроскопска слика на коронавирус, пренесува Си-Ен-Ен.

– Граѓаните не внимаваат доволно на хигиената.

Локалниот уметник Б. Гоутам го дизајнирал шлемот кога забележал недостаток на јавна свест за пандемијата и превентивните мерки.

Еве како изгледа полицаецот Бабу со оваа кацига на себе:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-р Караџовски: До последните капки пот од нос ќе работиме

Д-р Жарко Караџовски на денешната прес конференција напомена дека најголем број од пациентите се со лесна клиничка слика. Дел од симптомите се слабост малаксаност,...

Заврши најновата владина седница: Донесени се следните одлуки

Владата на Република Северна Македонија на денешната 15-та редовна седница ги усвои дополнувањата на ребалансот на Буџетот на Република Северна Македонија за 2020 година...

Ковачев: Наместо бугарски фашистички окупатор пред споменицоте да стои бугарска администрација составена главно од Македонци

Откако министерот за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов во едно од своите телевизиски интервјуа се закани дека ќе испрати полк во Македонија кој ќе...
- Advertisement -