19 C
Skopje

ВИДЕО: Полицаец носи КОРОНАВИРУС – КАЦИГА додека ги запира граѓаните – ако излезете уште еднаш, јас ќе влезам

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Полицаец во Индија користи многу креативен начин на вршење на својата должност. Имено, тој ги запира граѓаните со коронавирус-кацига со цел да им укаже дека ова е навистина сериозна состојба во која сите мораме да бидеме одговорни и да седиме дома.

Рајеш Бабу, полицаец од градот Ченаи, носи кацига чиј шлем е прекриен со црвени рогови со тркалезни врвови и изгледа како микроскопска слика на коронавирус, пренесува Си-Ен-Ен.

– Граѓаните не внимаваат доволно на хигиената.

Локалниот уметник Б. Гоутам го дизајнирал шлемот кога забележал недостаток на јавна свест за пандемијата и превентивните мерки.

Еве како изгледа полицаецот Бабу со оваа кацига на себе:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Заев: Го добив мандатот, се подготвувам да бидам премиер 4 години

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, како одговор на новинарско прашање изјави дека утрово имал средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети Денеска го добивам мандатот...

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...
- Advertisement -