16.9 C
Skopje

(ВИДЕО) Прекрасна емоција: Аплауз за Мила во детската клиника

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Многу мила, една мала Мила! Денес и на оваа прекраснотија и велиме збогум и се гледаме кога ќе пораснеш голема девојка, кога ќе станеш докторка и кога и ти ќе лекуваш дечињата. Денес клоцна една голема грижа, така и треба.

Многу мила, една мала Мила ! Денес и на оваа прекраснотија и велиме збогум и се гледаме кога ќе пораснеш голема девојка, кога ќе станеш докторка и кога и ти ќе лекуваш дечињата. Денес клоцна една голема грижа, така и треба 🙂 #DetskaKlinika

Posted by SANO on Wednesday, April 8, 2020

Заштитни средства за Детската клиника

Вработените од Општина Центар донираа заштитни и дезинфекциони средства за вработените од ЈЗУ Универзитетска клиника за детски болести.

– Нашите колеги донираа пакети стерилни маски, заштитни ракавици, заштитни визири, гелови за хигиенска дезинфекција на раце и дезинфекциони средства за чистење на површините. Благодарност до колегите на Општина Центар за донацијата, хуманоста и колективната грижа за јавното здравје во заедничката борба против КОВИД- 19 – напиша на Фејсбук градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -