fbpx
-2 C
Skopje

ВИДЕО: Професорка испраќала провокативни фотографии и уценувала ученици да спијат со неа за повисоки оценки

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Професорка од Колумбија, Јокаста М (40) ги уценувала учениците да имаат секс со неа во замена за добри оценки, а целиот план го разоткрил еден ученик кој што се пожалил на своите родители.

Јокаста ги вознемирувала учениците и ги уценувала дека ќе им пишува ниски оценки доколку немале сексуален однос со неа. По пријавата ѝ се закануваат 40 години затвор.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=149&v=J0NQx-N7PJ0

Како што пренесуваат медиумите, се се случувало во периодот од јануари до април 2016 година кога професорката на ученици на 16 и 17 година им испраќала пораки на социјалните мрежи.

Исто така, на часовите ги барала и нивните телефонски броеви, со објаснување дека ќе им помага во учењето. Потоа на учениците им испраќале фотографии во кои провокативно позира.

Според пријавата, таа тинејџерите ги викала во својот стан.

По објавувањето на скандалот, нејзиниот сопруг побарал развод, а ѝ се заканува и голема казна затвор.

По апсењето, учениците на интернет ги објавиле нејзините фотографии.

– Ова е професорката Јокаста која што ни кажа дека ќе ни пишува ниски оценки доколку не спиеме со неа, стои во описот.

Фотографиите се прошириле низ Јужна Америка.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТАЖНА ВЕСТ: ИМ НЕМА КРАЈ НА ТРАГЕДИИТЕ: ПОЧИНA ПОЗНАТИОТ ЛЕГЕНДАРЕН ПОРАНЕШЕН КОШАРКАР – Миленко Савовиќ!

Во само неколку дена и трет голем спортист од просторот на поранешна СФР Југославија прерано го напушти овој свет. По ракометарот Златко Сарачевиќ и фудбалерот...

За 3 години жена успеала да заштеди пари за нов стан – нејзиниот едноставен трик стана вирален на интернет

Шери Хауви ги воодушевила сите со својот начин на штедење пари, а на истиот може да штедат сите оние кои што имаат доволно пари...

Фото: Благодарение на добрите луѓе, нема да препознаете како изгледа куќата на Атиџе

Сузана Турунџиева во последно време минува многу време со Атиџе Муратова и станаа одлични пријателки. Сега, таа на својот Фејсбук профил сподели прекрасна вест: „Градежните работи...

Oвој март ќе биде посебен за три хороскопски знаци: На овој знak се ќе му појде од рака

Нов месец, нови предизвици, нови возбудливи денови особено за овие три хороскопски знаци ЛАВ Токму во март ќе се ослободат од предрасудите и конечно ќе...

БГНЕС: Масаkр и линч над Љубчо Георгиевски

Во последните 24 часа, во РС Македонија се одвива масовен и целосно координиран напад против поранешниот македонски премиер Љубчо Георгиевски, откако вчера тој предложи свој...
- Advertisement -