fbpx
11 C
Skopje

ВИДЕО: Реал убедлив против Наполи, Баерн броеше до пет

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Тимот на Баерн Минхен со убедлива победа на домашен терен од 5:1 против Арсенал, речиси го обезбеди четвртфиналето од најелитното фудбалско натпреварување, Лигата на шампиони.

Баварците успеаја да стигна до брз погодок откако Аријен Робен во 11. минута со феноменален удар го совлада голманот на Арсенал, Давид Оспина. Арсенал не се предаде па веќе во 30. минута го изедначи резултатот на 1:1 од пенал. Алексис Санчез ја презеде одговорноста за исполнување на ударот од белата точка, Нојер се најде на вистинското место па успеа да го скроти ударот, но Санчез ја покажа својата вештина и успешно ја искористи одбиената топка и ја смести зад грбот на баварскиот голман.

Во второто полувреме, Баерн во 53. минута преку Левандовски, само го најави крајот на Арсенал, а тоа го потврдија Алкантара со два погодоци, и Милер во самиот крај за конечни 5:1.

https://youtu.be/A4TWEw9Zsck

Интересен и возбудлив натпревар се играше и меѓу Реал Мадрид и Наполи во Шпанија, иако „кралевите“ на крајот славеа со резултат од 3:1.

Наполи по огромната грешка на голманот на Реал, Кејлор Навас, во 8. минута го отвори натпреварот, а стрелец на голот беше Лоренцо Инсиње.

„Кралевите“ за само 10 минути игра успеаја да го изедначат резултатот, откако Бензема по асистенција на Карвахал успеа да го совлада Рејна на голот на Наполи, со што го постави резултатот за полувреме (1:1).

На самиот старт Крос тотално го сврте резултатот во полза на Реал Мадрид, погодувајќи за 2:1, а неколку минути подоцна поточно во 54. Касемеиро стави точка на овој натпревар и ги постави конечните 3:1.

https://www.youtube.com/watch?v=CrJCbXZyq3g

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...

ОВАА ЗАГАТКА НИКОЈ НЕ МОЖЕШЕ ДА ЈА РЕШИ, А ДАЛИ ВИЕ ГО ЗНАЕТЕ ОДГОВОРОТ: Кое семејство од фотографијата е сиромашно?

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ: Слика подолу Со оваа загатка ќе го тестирате Вашиот мозок и можеби ќе откриете дали би биле добар детектив. Па, кое од...
- Advertisement -