fbpx
12 C
Skopje

ВИДЕО: Шекспир го надмудри Клоп, Лестер конечно славеше

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Актуелниот шампион на Англија, Лестер, ја прекина катастрофалната серија од шест натпревари без победа во Премиер Лигата, откако денес со убедливи 3:1 го совлада тимот на Ливерпул. Ова воедно е и првата победа на новиот тренер на Лестер, Крајг Шекспир.

Лестер феноменално влезе во натпреварот, а голот за водство го постигна еден од најдобрите поединци во тимот, Џејми Варди во 28. минута од натпреварот. Лестер продолжи со фантастичната игра, па за само единаесет минути подоцна, Дани Дринкватер со маестрален удар од далечина го матираше голманот на Ливерпул, со што го постави резултатот за полувреме, 2:0.

На само 15. минути од почетокот на второто полувреме, Варди по асистенција на Фухс го донесе својот тим во водство од 3:0. Кутињо во 68. минута даде мала надеж на своите соиграчи, постигнувајќи гол за 3:1, но тоа не беше доволно целосно да се анулира предноста на Лестер.

Со оваа победа актуелниот шампион се наоѓа на три места од зоната на испаѓање со вкупно освоени 24 поени.

https://www.youtube.com/watch?v=cULtBLaQEFo

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Доктор Лазаров: Џабе ми е семејството под константен ризик година дена, мојот живот, секој ден, џабе

Бројките на заразени со корона вирус во последните неколку дена почнаа повторно да се зголемуваат. Матичниот доктор Ненад Лазаров кој е активен на социјалните мрежи...

Ковачев: Пред да го распнете на крст, слушнете ја мудроста на Љубчо Георгиевски

Честитки за храброста на Љубчо Георгиевски. Тој веќе е брутално нападнат и од СДСМ и од ВМРО-ДПМНЕ, што за жал покажува колку е отровно...

Георгиевски: Еве ви кукавици отворена понуда за дуел

Чудна работа плукачи колку сакаш! А досега ниту еден патриотски новинар или тандем на новинари не ме покани да ме распарчи во јавна дебата....

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...
- Advertisement -