fbpx
1 C
Skopje

(ВИДЕО) Шилегов: Ги поврзуваме општините, нудиме поинаков концепт за развој на Скопје и на Гази Баба

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Нов концепт за развој на градот и на неговите општини, кој ќе се заснова на сериозни и остварливи инфраструктурни проекти, чиста животна средина и подобрување на квалитетот на животот на граѓаните, понуди денеска кандидатот за градоначалник на Скопје Петре Шилегов, кој заедно со кандидатот за градоначалник на Општина Гази Баба Борче Георгиевски, имаа средба со жителите на населбата Ченто.

„Градиме по план. Го пробиваме булеварот Босна и Херцеговина од Бутел, да го поврземе заедно со Општина Гази Баба. Го пробиваме и Булеварот Хрватска со што ќе се поврземе и со Општина Аеродром. Помеѓу Керамидница и Аеродром ќе го изградиме пешачкиот мост да биде достапен и за пешаци и за велосипедисти.

Иако, е една од побогатите општини во градот Скопје, Гази Баба е во суштина најсиромашна Општина по инфраструктура. Во изминативе осум години градоначалникот на град Скопје, кој што матично потекнува од Гази Баба не понуди ништо на своите сограѓани. Токму заради тоа стојам пред вас, како обичен човек кој влезе во политиката во најбурните времиња во Македонија и го даде својот придонес за да ја ослободиме заробената држава“, рече Шилегов.

Шилегов посочи дека и сега, но и после локалните избори, тој како иден градоначалник, но и Георгиевски постојано ќе бидат тука за граѓаните, за да ги слушнат нивните проблеми, но и нивните идеи , во интерес на подобрување на нивниот секојдневен живот.

Шилегов најави дека Скопје и Гази Баба ќе станат транспарентни општини, парите повторно ќе се вратат кон граѓаните, а ќе се реализираат и низа сериозни инфраструктурни проекти.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Дознај: Еве kои возила во Македонија се ослободени од плаќање на патарина

Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за јавни патишта. Во неколку членови на овој закон опфатен е...

Девојkата сакаше да направи видео за повеќе лајкови и мислиме дека ѝ успеа

Колегите од „Мотика.мк“ успеаа да не насмеат со ова видео. Како што пишуваат тие, Идејата е видеото да ја направи популарна, можеби не како што...

Фатен е жив: Мажот кој дупчи гуми по Водно е сниман на камера

Повеќе сопственици на патнички возила последниве два месеци пријавиле во полициската станица Центар дека кога ќе станат наутро - откриваат дека гумите на нивните...

Го вртеше моторчето, па кравите го нападнаа: Лудa снимка која ќе ве насмее

Во продолжение видеа што ќе ве насмеат На социјалните мрежи постојано можеме да најдеме видеа со забавна и интересна содржина која ќе не насмее. Ние...

Ново Тикток видео: На наплатната рампа Скопје – Гостивар вади легитимација и минува без проблем (Видео)

Објавувањето на Тикток видеа од ваков тип во последно време е актуелно во нашата држава, па оттука се поставува прашањето - што конкретно ќе...
- Advertisement -