fbpx
4 C
Skopje

(ВИДЕО) Шутка е од друг свет: Нема тука корона, тоа не постои, не се замарам за Владата, ни за здравјето

АКТУЕЛНО

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

24 Телевизија направи прилог за тоа како денес, 18-ти март, се однесуваат граѓаните во Скопје поврзани со корона вирусот. Негде има паника, а на друго место односно во Шуто Оризари, никој никого „мува не го лази“.

Во продолжение целиот прилог:

Оттаму се упативме кон Шуто Оризари, и се чини влеговме во сосема безгрижно подрачје. Овде затекнавме музика, смеа и целосно непочитување на препораките.

Непознавањето на состојбата во овој дел од градот е загрижувачка, децата и целокупното население тука се под висок ризик, оттаму, жителите на Шутка преку градскиот превоз се упатуваат кон Скопје, и покрај алармантната состојба во целиот свет, овде сите се спокојни.

Не е шега, и граѓаните треба да бидат одговорни, апелира редовно на пресовите министерот за здравство, но дел од граѓаните и понтаму одбиваат да ги прифатат препораките. Во Жена Парк и денес повторно групирање на пензионери, кога дел од нив не видоа дека доаѓаме веднаш се разбегаа, а еден од нив храбро ни одговори дека не може по цел ден да остане дома.

Одговорните граѓани и понатаму водат грижа за своето и здравјето на своите најблиски па во домашни услови го исполнуваат своето време, дел од нив се упатуваат кон аптеките во потрага по неопходните хигиенски средстава, во Скопје се забележуваат редици со пристојно растојание. Скопје и Македонија водат битка со коронавирусот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Убави цифри: Koлky можете да заработите во Чвајцарија како фризер, столар, возач

Убави цифри: Колку можете да заработите во Швајцарија како фризер, столар, возач… Кантонот на Цирих неодамна објави водич за плата од кој може да се...

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Поучна приказна за Човекот, Бог и празниот куфер која ќе ви го смени животот

Си поминал некој човек. Во еден момент забележал како му се приближува Бог, кој со себе носел куфер. И Бог рекол: „Сине, време е...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Сабриоски до Маричиќ: Плачевте, кукавте, навидум се боревте за нели функционалност на државата се додека не стигнавте на кожната столица

Господине Бојан Маричиќ, министер за правда, не е мое да судам, ниту тоа ќе го направам - ќе ви пресуди перцепцијата на граѓаните за...
- Advertisement -