fbpx
18 C
Skopje

ВИДЕО: Ситуацијата во СД „Стив Наумов“ загрижувачка – студентите револтирани!

АКТУЕЛНО

Битиќи: Нема да се дозволат свадби. Немам храброст да одам против препораките на комисијата

Откако неколку дена угостителите кои организираат свадби, ноќните клубови и музичари протестираат поради забраната за работа, вицепреммиерот за еркономски прашања Фатмир Битиќи кажа дека...

Спасовски: Во ваква ситуација нормално беше секој да е гневен

Во моментот Сашо Мијалков е на издржување на мерката домашен притвор во неговиот дом. Тој овие денови не ја напуштил државата и цело време...

Сите мислеа дека побегнал а Мијалков се појави: Вели се изолирал поради температура

Сашо Мијалков е во Македонија. Се извини на целата македонска јавност затоа што сите го барале, а тој бил изолиран заради висока температура. Тој замина...

Тв21 открива со кого бил последен пат Мијалков пред да стане недостапен за МВР

Ивица Коневски, еден од предводниците на иницијативата за вонреден конгрес во ВМРО-ДПМНЕ е последниот човек со кој се сретнал Сашо Мијалков пред да стане...

Голготата за студентите во Студентскиот дом „Стив Наумов“ продолжува и понатаму. И покрај бројните апели од студентите кои живеат таму, од надлежните нема промени кои би придонеле за пристоен живот на речиси 1.200 студенти.

Скршени врати и прозори, уништени и руинирани тоалети, лебарки за цимери и ужасна храна е дел од секојдневнието на поголемиот дел од студентите кои се сместени во СД „Стив Наумов“, за кои  како што велат самите тие, време е јавно да ги кажат своите проблеми и конечно да дојде до решение на нивните маки.

Студентите со кои разговаравме велат дека влагата и печурките се секојдневие во просториите во кои тие се сместени, креветите се искршени, а при врнежи најчестиот резултат се токму раскиснатите тавани над нивните кревети. Тие додаваат дека СД „Стив Наумов“ има нови бараки кои беа пуштени во употреба пред три години, но како што велат самите тие, од 1.200 студенти во студентскиот дом, само 140 живеат во новите павиљони.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Битиќи: Нема да се дозволат свадби. Немам храброст да одам против препораките на комисијата

Откако неколку дена угостителите кои организираат свадби, ноќните клубови и музичари протестираат поради забраната за работа, вицепреммиерот за еркономски прашања Фатмир Битиќи кажа дека...

Спасовски: Во ваква ситуација нормално беше секој да е гневен

Во моментот Сашо Мијалков е на издржување на мерката домашен притвор во неговиот дом. Тој овие денови не ја напуштил државата и цело време...

Фуфо: Во коцката губиш свои пари, туѓи пари, па губиш образ, доверба, а на крај го губиш најважното, односно семејството

Љупчо Николовски – Фуфо во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 раскажа за своето минато поврзано со коцкањето ио лихварството. На прашање за тоа колкави...

Сите мислеа дека побегнал а Мијалков се појави: Вели се изолирал поради температура

Сашо Мијалков е во Македонија. Се извини на целата македонска јавност затоа што сите го барале, а тој бил изолиран заради висока температура. Тој замина...

Еве KAKO MИЈАЛKOВ ја надмудрил полицијата: Телефонот бил дома, а тој патувал во непознат правец

Поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков не бил во неговиот дом на Водно кога полицијата вчера попладне пристигнала за да му врачи решение...
- Advertisement -