fbpx
4 C
Skopje

ВИДЕО: Словенците му приредија изненадување на Вујо за неговиот 57. роденден

АКТУЕЛНО

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Јоци до Бранко: Вие сте одамна политички мртви, не ви давам да ја растурите Македонија

Другпат поубаво да ме читате кога ви кажувам предвреме кој е кој и што ќе се случува. Односно, дека ова што го прави ,,БЦ...

Додадете сода бикарбона додека варите јајца – причината ќе ве изненади

За секој проблем постои решение – би рекле многумина, и навистина е така барем кога станува збор за варењето јајца и неговото лупење. Се...

Словенечката репрезентација заедно со Македонија се пресели во Вараждин, каде ќе го продолжи натпреварувањето на Европското првенство (ЕП). И покрај многуте негодувања за судиските одлуки во првите два натпревари со Македонија и Германија, федерацијата на Словенија одлучи да го остави тимот на шампионатот во Хрватска.

Денес, Веселин Вујовиќ, селекторот на Словенците, го прослави својот 57. роденден, а играчите и неговите помошници му направија изненадување во хотелот „Свети Мартин“.

Ви благодарам многу. Славењето на мојот роденден со вас стана традиција. Среќен сум што вие сте мои пријатели и фамилија. Ви посакувам многу среќа и успех“ , кратко се заблагодари Вујо.

https://www.facebook.com/rokometnazveza/videos/vl.1690037904595020/1338902059464809/?type=1

Во првиот меч од главната фаза, Словенија игра против олимпискиот шампион Данска.

 

 

 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Декември ќе биде многу среќен за овие три хороскопски знаци: Розите ќе цветаат во име на љубовта

Среќата ќе ги придружува и во следната година во која тие ќе фантазираат, ќе визуелизираат и ќе размислуваат позитивно, а тоа пак ќе отвори...

Апасиев ја прифати поканата: Генерале, спремај турско кафе, превриено, без шеќер

Професоре Апасиев, благодарам на брзиот одговор. Кафето ќе го спремам лично јас. Турско. Превриено. Без шеќер. На 19 ноември го замолив @shlapatalo (Борче Стаменов, скромен дечко...

Венко ги објави резултатите: 40 % од тестираните се позитивни

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-279, Куманово-49,...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...
- Advertisement -