fbpx
6 C
Skopje

(ВИДЕО) Светската дива ја испеа „Ја излези Ѓурѓо“ – маестрално издание

АКТУЕЛНО

Познатата македонска песна „Ја излези Ѓурѓо“ зема се поголем замав, пред се надвор од државата, каде истакнати вокали ја пејат и ни носат огромно задоволство.

Таков е случајот и со познатата Амира Медунјанин која со својот оркестар „Вечерња љубов“ направија изведба на која многумина можат да завидат.

Настанот се одржува во познатата хрватска Арена, а на крајот од настапот Амира добви громогласни аплаузи и честитки за одличната изведба.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -