19 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) ТВ дуел кој вечно се памети: Епската пресметка на Шабан Салиу и Амди Бајрам

На социјалните мрежи се појави едно крајно атрактивно видео од политичките води, каде на ТВ дуел се наоѓаат двајцата лидери на политичките партии на Ромите, Амди Бајрам и Шабан Салиу.

На видеото во продолжение може да се слушнат многу интересни зборови, обвинувања, но и неколку фрази кои и ден денес се користат.

„Да не ја правиме циганската“, е само една од многуте интересни фрази. А во продолжение погледнете ја целата пресметка односно дуелот меѓу Салиу и Бајрам.

Бранко и Љупчо ги имаат најдобрите ТВ дуели на политичари, ама ова дефинитивно е врвот.Амди Бајрам против Шабан Салиу

Posted by А позитив on Sunday, April 26, 2020

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.